LSMU Kauno Klinikų vaikų reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“ pradėtas spina bifida tyrimas. Jo metu tikimasi apklausti bei apžiūrėti visus spina bifida turinčius Lietuvos vaikus, vyresnius nei 5 metai. Šio tyrimo tikslas – surinkti informaciją apie spina bifida turinčių Lietuvos vaikų sveikatos problemas, dalyvumą (įsitraukimą į šeimos, mokyklos ir bendruomenės gyvenimą) ir gyvenimo kokybę. Tyrimo duomenys bus panaudoti mano disertacijai ir aprašyti keletoje straipsnių.

Tyrimas dar svarbus tuo, kad žinant tikrąją padėtį būtų galima palyginti Lietuvos vaikų, turinčių spina bifida  sveikatos ir gyvenimo kokybės duomenis su kitų šalių analogiškais duomenimis ir, jei Lietuvos vaikų, turinčių spina bifida, sveikata ir gyvenimo kokybė prastesnė, aiškintis to priežastis bei inicijuoti atitinkamų, sveikatos priežiūros paslaugas reglamentuojančių teisės aktų, pakeitimus. Todėl manome, kad ir spina bifida turinčius vaikus auginantys tėveliai turėtų būti suinteresuoti dalyvauti studijoje ir taip prisidėti prie spina bifida  turinčių vaikų sveikatos priežiūros gerinimo.

Jei sutinkate dalyvauti mūsų tyrime, kviečiame apsilankyti mūsų ligoninėje (kontaktinis tel. 8 611 49494; el. paštas bakind@gmail.com), kad galėtume pasikalbėti (užpildyti specialią anketą ir klausimynys) bei apžiūrėti Jūsų vaiką. Jei negalite atvykti į Kauną, ateityje galėtume planuoti susitikimą ir vaiko apžiūrą Jūsų mieste. Jei nesutinkate atsakinėti į anketos klausimus ar leisti apžiūrėti Jūsų vaiką, mums taip pat būtų svarbu, kad paskambintumėte ar parašytumėte el. laišką tam, kad žinotume, kad toks vaikas, turintis spina bifida, tikrai gyvena Lietuvoje ir galėtume įtraukti šį atvejį į statistiką.

Reabilitacijos ligoninėje „Lopšelis“ teikiamos ankstyvosios reabilitacijos bei medicininės reabilitacijos paslaugos, vaikų neurologo bei kitų specialistų konsultacijos, tad dalyvavimą studijoje galime suderinti su kitų specialistų konsultacijomis ar reabilitaciniu gydymu. Taip pat reabilitacijos ligoninė iš Švedijos labdaros fondo gauna kompensacinės technikos (vežimėlių, darbo kėdučių, stovų, vaikštynių ir pan.) – jei Jūsų vaikui tokia reikalinga ir turėtume tinkamos, galime pritaikyti ir padovanoti.

Indrė Bakanienė
LSMU Kauno Klinikų filialo
Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“
Abilitacijos/reabilitacijos ir slaugos skyriaus vadovė

Kitos naujienos

Visos naujienos

Daugiau