Be aukščiau aprašytų klinikinių simptomų ir sindromų žmonėms, turintiems įgimtą nugaros smegenų išvaržą, būdinga alergija lateksui (Tecklin, 2008; Bereket, 2008; Erol, Tamai, 2008). Lateksas – tai brazilinės hevėjos, arba kaučiukmedžio, žievės išskiriamas baltas skystis, kurį apdirbus gaunamas kaučiukas, o iš jo gaminama guma. Literatūros duomenimis, apie 73% žmonių su Spina Bifida, skundžiasi alergija lateksui.
Alergijos simptomai: ašarojančios akys, čiaudėjimas, sloga, švokštimas, įvairūs odos bėrimai, dilgėlinė, patinimas ar niežėjimas kontakto vietoje, sunkiais atvejais – kvėpavimo sutrikimai, net anafilaksinis šokas.
Dažnas kontaktas su daiktais, turinčiais latekso, didina alergijos riziką. Todėl net ir nesant alergijos simptomų, geriau vengti šio kontakto. Deja, buityje ir ligoninėje yra labai daug daiktų bei slaugos priemonių, pagamintų iš gumos. Kūdikių aplinkoje taip pat daug guminių daiktų – maitinimo čiulptukai, žindukai, kramtukai, kt. žaislai. Augant vaikui, didėja rizika kontaktui su latekso turinčiais daiktais – tai įvairūs žaislai, balionai, kamuoliai, guminiai kilimėliai, apatinių rūbų juosmenys ir t.t. Taip pat kateteriai, medicininės pirštinės, klizmos, kai kurios pirmos pagalbos priemonės.
Žmonės, kurie yra alergiški lateksui, dažnai būna alergiški taip pat ir bananams, avokadoms, bulvėms, pomidorams, kiviams, papajoms. Šiuos produktus vaikui duoti labai atsargiai arba vengti jų.
Tėvams patariama visada su savimi turėti latekso neturinčias medicinines pirštines, kurias, esant reikalui, galėtų panaudoti vaiką slaugantis ar gydantis personalas. Taip pat visada turėti priešalerginių medikamentų skubiai pagalbai („Mielomeningocelė: medicininiai, pedagoginiai ir socialiniai aspektai“, 2011).